Football is for you & me, not for fucking industry

25 Haziran 2010 Cuma

Şarkılarla geçtin aramızdan

Kazım Koyuncu, tam da bu memleketin en çok ihtiyaç duyduğu insanlardandı.

Ernesto
Albüm: Zuğaşi Berepe,
Va Mişkunan
Söz: Mehmedali Barış Beşli
Müzik: Kazım Koyuncu


Biliyorum
Toprak çökecek
Bir yıldız yağmuruna tutulacağım
Başım dönecek
Arkamda seni bulacağım
"Haydi" diyeceksin
Ernesto gibi
Gidelim
Yıldızların çok olduğu
Bir gökyüzü altına...

24 Haziran 2010 Perşembe

Nereye ey güzel insanlar?

Endüstriyel futbolun kalesi Aziz Yıldırım yönetimi ve endüstriyel futbolun faşist uygulamalarının öncelikli hayata geçirilme merkezi Ş.Saraçoğlu Stadı...


Münferitler o stadın koltuklarını bir süreliğine terk ettiler diye sevinmeyin, gruplar o stadın koltuklarını bir süreliğine terk ediyorlar diye boşa bayram yapmayın! Bu gidişin dönüşü öyle büyük olacak ki rüzgarından savrulacak, uçuşan tozlara karışıp tarih sayfalarındaki zavallılar bölümünde silik birer isim olacaksınız.

Fenerbahçe tribünleri endüstriyelleşmeye karşı durduğu, tek tipleşmeye ve faşist cezalara baş kaldırdığı için, boyun eğmediği için, onuruyla tribün mücadelesine devam ettiği için önümüzdeki sezon koltukları kısmen bile olsa boş bırakabilme cesaretini sergilemiştir ve sergilemeye devam edecektir. Kanun koyucular, uygulayıcılar ve endüstriyelleşmenin kölesi yönetimler, bu gidiş aslında sizin bitişinizin başlangıcıdır. Tribünler taraftarındır. Taraftar sevdasına ve onuruna sahip çıkıyor. Yüzlerce münferit, Grup CK, Vamos Bien...
Fenerbahçe halktır ve halk o kapıları mutlaka en kısa zamanda kırıp stadına girecek ve kendisine ait olanı daha güçlü, daha organize olarak alacaktır. Tribünler bizimdir, sokaklarda bizimdir. Ne yapsanız nafile, ne ceza kesseniz boş. Bizler, kardeşlerimiz, çocuklarımız, torunlarımız Fenerbahçeyi, Fenerbahçemizi size ve kirli politikalarınıza bırakmayacağız! Sonunda biz kazanacağız! Fenerbahçe kazanacak!

Nereye ey güzel insanlar?
Asıl kavgamız şimdi başlıyor!

23 Haziran 2010 Çarşamba

DOCUMENTARIST

Yaşadığınız şehir İstanbul mu? 'Evet' ise cevabınız gündüzleri 12:00 den itibaren boş vaktiniz var mı? Bu soruya da 'Evet' diyorsanız mutlaka Beyoğlu'na gidin ve Documentarist kapsamında belgeselleri izleyin.
Kısa sürede hızla büyüyen, İstanbul'un genç sinema etkinliklerinden DOCUMENTARIST, bu yıl ABD'den Lübnan'a, İsviçre'den Hindistan'a, Arjantin'den İzlanda'ya, İran'dan Kore'ye, Danimarka'dan Fransa'ya 35 ülkeden 120'den fazla filmin oluşturduğu geniş bir programla seyirci karşısına çıktı.
İlk gün iki, bugün ise bir etkinliğe katılabildim! Perşembe üç, Cuma ise iki gösterimde izleyicilerin arasında olmaya çalışacağım. Sizlere de öneriyorum. Vakit ayırabilirseniz mutlaka gidin.


Daha fazla detaya ulaşabilmek için DOCUMENTARIST i ziyaret edin.