Football is for you & me, not for fucking industry

30 Ocak 2010 Cumartesi

Çevir tüpü yanmasın !


Kimi kandırdınız sayın Yıldırım? Ne için esip gürlediniz? Fenerbahçe'nin hakları o gün yeniliyordu da bugün ne değişti? Tüm bu istifa oyunları, asıp kesme, savaş açma palavraları sadece Ankaragücü'nün son dakikada içeriden çevrilen topu gol sayılmasın diye mi yapıldı?

Aziz Yıldırım klasiği sürüyor. Sadece Fenerbahçe kaybolmuyor. Türk futbolu Aziz Yıldırım sistemi ve kriterleriyle boğuluyor. Yok efendim neymiş "Aziz Bey sayesinde futbolumuzun yıllık değeri 400 milyon doları bulmuş!" . Hadi ya Telekom'un tekliflerini Aziz bey mi yükseltti. Telekom 250 de çekilse "Aziz Yıldırım bilemedi" mi olacaktı. 10000 dolar ceza için taraftarına küfreden bir başkan sanıyormusunuz başka kulüplerin ya da futbolumuzun değerini düşünür. O, kendisinin dışında kimseyi düşünmez. Kendisiniden başka herkesi kandırdığını sanır.

Biz yemiyoruz Sayın Yıldırım. Ancak tebaanız büyüyor ve afiyetle yiyorlar. Azizbahçe ve Azizbol hayırlı uğurlu olsun.

27 Ocak 2010 Çarşamba

Eşref Apak'ın 3.lüğü iptal mi?

Eşref Apak olimpiyat 3.lüğünü kaybetti mi?

Belki bu durum daha önce duyuldu ve yazıldı.
Belki ben bu haberi görmedim daha önce ve yeni öğrenince şok oldum.
Belki de benim duyduğum haber yanlış.

Nette biraz aradım ama bulamadım ne doğrulatacak bir haber, ne de aksini...

Ancak olay şu:

Eşref Apak aslında ilk üçe giremediği bir durumda ilk üç içindeki bir sporcunun diskalifiye edilmesi sonucu podyuma çıkmış ve 3. olmuştu. Dolayısıyla yönetmelikler gereği bazı ödüller almıştı.

Bir kaç yıldır süren uluslararası mahkemeler ve spor üst kurulları diskalifiye edilen sporcunun haklarını iade etti ve Eşref'in 3.lüğü iptal edildi.
Kazandığı ödüllerde geri alındı ! Olimpiyat ödül sıralaması ve ülke sıralaması değişti.

Var mıdır bilgisi olan?