Football is for you & me, not for fucking industry

27 Ağustos 2010 Cuma

Ölmüşüz Ağlayanımız Yok

Bu utançda size az değil mi? Elenmediğiniz Yunan, yenilmediğiniz Pontus takımı kalmadı... Teşekkürler Aziz Yıldırım bugüne kadar yaşattığın ve bugünden sonra yaşatacağın tüm acılar ve kepazelikler için. Teşekkürler futbolcular, teşekkürler Aykut hoca. Tarih sizi her zaman yazacak. Mayıs 2010-Ağustos 2010 arası unutulmayacak. Hepiniz gurur duyun eserinizle.

Türkiye 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası


Son dönemde basketboldan ve salonlardan oldukça uzak kaldım. İlk kez ülkemizde düzenlenecek bir uluslararası organizasyonda görev almadım. Akredite olmak için bile kılımı kıpırdatmadım. Abd takımı büyük yıldızları olmadan geliyor diye değil, Fransa, Arjantin, Almanya NBA yıldızlarını getirmedi diye diye hiç değil... Ülker firması basketbolumuzu tekeline almaya başladığı günden bu yana yavaş yavaş bitti içimdeki heyecam, salonlara gitme sevdası. Oysa bu dünya kupası en gidilmesi gereken ve çocuklarımıza anlatılacak en çok hikayemizin olacağı dünya kupası olacak. Grup maçlarının programına baktım. Kadro yapımıza baktım. Hazırlık döneminde hiç iyi sinyaller vermemiş olmamız bence önemli değil. Çünkü bizim basketbol milli takımımız turnuva takımı ve hep en beklenmedik işlere imza atabiliyorlar. Bu şampiyonanın kuşkusuz en büyük favorisi Abd takımıdır. Kadrosu kimlerden oluşursa oluşsun favori onlardır. Ardından finalist adayları gelir: İspanya, Arjantin, Türkiye ve Sırbistandır bana göre en kuvvetli aday. Ve bence Abd kesin final oynacağına göre yarı final eşleşmeleri önemlidir. İspanya dışında en basketbol oynayan takım Arjantin sanırım. Brezilya, Slovenya, Rusya, Litvanya, Fransa, Yunanistan iyi takımlar ama hepsini rahatlıkla yenebiliriz. İspanya, Arjantin, Sırbistanla eşleşmeden yarı finale gelirsek orada Abd dışında yenemeyeceğimiz takım yok diye düşünüyorum. Ve tüm bunlara rağmen turnuvadan çok uzak kalmak istiyorum. Bir sponsor firma tarafından getirilen yarı final ve final davetiyemi ise Türkiye Milli Takımının iki maçını izlemek için kullanabilirim. Yani Türkiye yarı final oynar, final oynar diyorum. Seyirci, ev sahipliği avantaj. Ancak bu turnuvanın Abd sonrası en kaliteli kadrosu bizim. Gülmeyin öyle gerçekten. Tanjeviç rotasyonlarında sapıtmazsa yarı final kesin. Finalide oluşturacağımız atmosfer getirir. Bu şampiyonada yarı final dışında her sonuç kötüdür.

26 Ağustos 2010 Perşembe

Belki bu 12 Eylül İstanbul'a veda zamanıdır

Sıkıyor, boğuyor İstanbul artık. Biraz uzaklaşma zamanı geldi geçiyor. Güneyde bir kasabaya bir süreliğine gidip o süreyi mümkün olduğunca uzun tutmak için vakit şimdi gibi geliyor. 12 Eylül günü sandığa HAYIR ı basıp gideceğim İstanbul'dan. Yani daha doğrusu 12 Eylül gidişin başlangıcı olacak. HAYIRlı olur umarım.