Football is for you & me, not for fucking industry

18 Nisan 2010 Pazar

Kendi çöplüğünü temizlemezsen kimseye laf edemezsin!


Fábio Alves da Silva Bilica isimli cahil, kazma, yontulmamış odun bu formayı giymeyi hak etmiyor. Zaten oynadığı futbol ile hak etmiyor ama bu akşam yaptıkları ile Sarı-Lacivert çubuklu forma dışında her takımda rahatlıkla oynar. FENERBAHÇEMDE OYNAYAMAZ. Yok efendim Galatasaray'da bilmem kim var, Bursa'da şu şöyle yaptı, Beşiktaş takımında bir dolu bilmem ne var... GEÇECEKSİNİZ. O isimler ve yaptıkları o camiaların derdidir. Dert kabul edecek yürekleri, ahlakları varsa tabii...
"Ben sporcunun ZEKİ, ÇEVİK ve AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERİM" diyen bir lidere zerre kadar saygınız var ise Bilica isimli karaktersizi bu logodan ve bu formadan uzak tutun. F.Akyel, Ceyhun, Emre, Topuz gibi kişilikleri uzak tutamadınız bari bu akşam Bilica'nın biletini kesin. Biz kendi çöplüğümüzdeki pislikleri temizlemezsek başkasının pisliklerine laf edemeyiz. Onlar o pisliklerle yaşamaktan mutlu olabilir ama Blica denen karaktersiz bu formayı bir daha GİYMEMELİ.


Galibiyetimizi, mücadelemizi kimse, hiç bir olay gölgeleyemez. Anamızın ak sütü kadar helaldir bu akşam alınan galibiyet. Ancak Bilica denen karaktersiz, cahil, yontulmamış kazma bu formayı giydiği sürece FENERBAHÇE ahlak, erdem, kelimelerini rafa kaldırmak zorundadır. 103 Yıllık çınara ya layık olun ya da DEFOLUN...

8 yorum:

todor dedi ki...

öküz işte bildiğin öküz

bAQi dedi ki...

Billca'nın kötü futbolcu olması, kazma olması bie yere kadar kabul görür. Transfer hatası der geceriz. Ancak dün akşam yaptıkları ile hemen süresiz kadro dışı bırakılmalı, çok ağır para cezası verilmeli ve sezon sonunda gönderilmeli. Bu ahlaksızlıkla, çirkeflikle kendisine İstanbul'un avrupa yakası takımlarında rahatlıkla yer bulur.

eloi1899 dedi ki...

DEFOL GİT Bilica. Bu formaya, yeşil sahalara yakışmıyorsun. Arkadaşlarının emeğini çalıyor, giydiğin formanın onurlu geçmişine hakaret ediyorsun. DEFOL GİT.

aradasirada dedi ki...

Sene sonunda kadroda tutlmasının imkansız olduğunu düşünüyorum.Bu kafada ki bir oyuncu çubukluya yakışmıyor.

Rain96 dedi ki...

Fenerbahçe değerleri, tarihimiz, geçmişimiz, geleneklerimiz, ideallerimiz..! Hepsi boşmuş! Aslında Fenerbahçe kirlenen futbolun ve endüstriyel sporun KALESİ imiş. Ben Bilica'yı bu forma altında bir saniye daha görmek istemiyorum ama bizim yönetimimiz daha çok Bilicalar istiyor. Fenerbahçe ne yazık ki düzenin en yozlaşmış camiası olmaya hızla ilerliyor. Fenerbahçe tarihi hakikaten tarih oldu. Yazık!
Galatasaray, Beşiktaş ya da başka kulüp kendi içindeki çirkefleri, ahlaksızları kabul edebilir, sindirebilir ancak Fenerbahçe'de bunlar olmamalı. Fenerbahçe futbolcusu ucuz, basit, çirkin işlerin peşinde koşmamalı.

Uğur Yorulmaz dedi ki...

endüstriyel futbola karşı duruşunuz bu kadar olur işte sizin bu olay tam anlamıyla bir turnusol kağıdıdır amacınız aziz yıldırım a muhalefet etmekmi futbolun içindekilere tu kaka demekmi evet kazdı kardeşim ama hakemi kandırmak için kendini yere de atmadı rakibine küfür de etmedi dirsekde atmadı bu kadar kendi küçük dünyanızda Fenerbahçe duruşu diye sövün bilica ya demirörenden osman tamburacı dan hiçbir farkınız yok...

gfbli dedi ki...

Uğur Yorulmaz dedi ki...

Uğur Yorulmaz, sizin dediklerinizin hiç bir anlamı yok bu yazı ile alakalı olarak. Tek anlamı, sizin yazıyı okumadığınız ve anlamadığınız... yazıda Gs, Bjk, Bursa ya da başka takımlarda bir dolu çirkef, ahlaksız var ve olabilir, olacaktır. Bu o camiaların derdidir eğer dert kabul edecek yürekleri, ahlakları varsa deniliyor.

kfy_huseyin dedi ki...

Bilica'nın yaptığının savunulacak hiç bir yanı yoktur. Savunan bunu fanatizm sınırları içinde bile yapamaz. Sadece ezikliktir Bilica'yı savunmak. Bilica o formayı giyen birisinin yapmaması gereken bir basitliği, çirkefliği yapmıştır. Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon, Bursa futbolcusu olsa bunu yapan zaten o camialar hemen kucaklar, sahip çıkardılar. Çünkü o camiaların spor anlayışı budur: basitlik, çirkeflik, karaktersizlik. Bilica mutlaka sezon sonunda gönderilmelidir.

kfy'96 bir yaşam biçimidir