Football is for you & me, not for fucking industry

19 Ağustos 2010 Perşembe

Savaş çıkmış, hemen ekmek almaya gidiyorum...

Paok - Fenerbahçe eşleşti. O taraftan daha çok bizim rüzgar milliyetçiler savaş çığlıkları atmaya başladı. Rüzgar bir büyüdü sanırsın 50 otobüs Selanik'e çıkartma yapılmaya gidiliyor. Bizim tribünün rüzgarı meşhurdur. Yunan Konsolosluğu'nun vize konusunda biraz zorluk çıkardığını duyan "ulan ibne Yunanistan, gelmemizi engelleyemezsin" palavrası altında sanki vize verilse gidecekmiş gibi sallamaya başladı. Ulan dedim İstanbul'dan zaten iki otobüs dolusu adam gitmez. Yunan vizeyi kapıya her gelene verse bile gitmez... Bu rüzgar, bu savaş çığırtkanlığı neden? 60-70 kişilik bir kafile Selanik yolunda. Rüzgar yapmayan, adam gibi işini kovalayan, vizesini rahat rahat alan. Hepsine kazasız belasız bir deplasman dilemek bize düşen tek şey. Ama forumlara, facebook a bakınca insan fırına koşup ekmek almaktan alamıyor kendisini. Zira savaş çıkmış sanırsın. Maç bu, iki tarafta ateşli taraftar topluluklarına sahip. Meşalede yanar, taş da atılır, hatta atkı bayrak bile gider arada.

Dedeleri, nineleri, anne ve babaları (çocuk dahil 3 kuşak) İstanbul'da doğmamış olanlar kendileri İstanbul'da doğmuş olsalar bile  İstanbul'u terk edecekler, sadece bu şartlara sahip olanlar İstanbul'a gelebilecekler ve İstanbul'da yaşayabilecekler diye bir kanun çıksa ne olur acaba?

6 yorum:

sallanyuvarlan.blogspot.com dedi ki...

bizim taraftan bakmayalım sadece onlar tarafından daha beter. onlar orda pislik yapacak gibime geliyor. ayrıca 3 otobüs gfb 1 otobüs kfy'den gidiyor . ben öyle biliyorum. bir de eurofeb. 750 bilet ayrılmış.

baris_gerceker dedi ki...

benim valide tesadüfen istanbul doğumlu olmasa postaladın beni gittim gürkut :) yırttık neyse :)

koskorcuk dedi ki...

@sallanyuvarlan.blogspot.com dedi ki...
yok ya İstanbul'dan 70 kişi falan var giden. Tüm satılan bilet ise 300 müş.
*************
@ baris_gerceker dedi ki...

Barış kardeşim maalesef kaybettin. İfade edememişim tam olarak. Dedeler, nineler İstanbul doğumlu olacak, Anne ve Baba'da İstanbul doğumlu olacak. Birde çocuk.. 3 kuşak yani :)

mikko dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
koskorcuk dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
koskorcuk dedi ki...

mikka - mikko uyduruk hesapları ile
http://terelli/ url ise yorum yapan bir hıyarın yazdığı yorumu yayınladım ve cevap verdim. ancak hıyar buna cevaben 4 yorum yapmış hepsi aynı ve 1 mikka 3 mikko nick i kullanmış. Ouduklarını anlamayacak kadar hıyar. Yaptığı yoruma verilen cevabı tamamen götünden anlayacak kadar salak. Bu yüzden 2 gün onaylanmış olarak duran yorumunu ve o yoruma cevabımı siliyorum. Dangalak eğitim merkezi değiliz. Kocaman camia arada dangalaklarda çıkacak haliyle...